fictional narrative

fictional narrative

Fiona Hill, who served as Trump's top Russia adviser until she left the administration this summer, warned the House Intelligence Committee as part of the impeachment inquiry's last scheduled public hearing that the Kremlin is prepared to strike again in 2020 and remains a serious threat to American democracy that the United States must seek to combat.

"Based on questions and statements I have heard, some of you on this committee appear to believe that Russia and its security services did not conduct a campaign against our country — and that perhaps, somehow, for some reason, Ukraine did," Hill said. "This is a fictional narrative that has been perpetrated and propagated by the Russian security services themselves."

Re: fictional narrative

999Vulcan <999vulcan@gmail.com> wrote:

Fiona Hill, who served as Trump's top Russia adviser until she left the administration this summer, warned the House Intelligence Committee as part of the impeachment inquiry's last scheduled public hearing that the Kremlin is prepared to strike again in 2020 and remains a serious threat to American democracy that the United States must seek to combat.



"Based on questions and statements I have heard, some of you on this committee appear to believe that Russia and its security services did not conduct a campaign against our country ? and that perhaps, somehow, for some reason, Ukraine did," Hill said. "This is a fictional narrative that has been perpetrated and propagated by the Russian security services themselves."


Это как раз образчик типичный глупейшего демократического вранья.

РФ потратила чутка денег на троллей и на всякий бред.
Лимонов 20-30.
На что, кстати, имела полное право.
(даже если не вспоминать как США вмешивались в выборы
в России и на Украине).
Из этого чутка (в чём мы согласны с Латыниной) где-то 90% украли.
На остальное купили рекламу на FB.
При этом стараясь вовсе не за Трампа, а сея говно против всех.

То есть, первый пункт состоит в том, что это крайне
трудно называть вмешательством.
Ну так, сколько-нибудь серьезно.

Два - это то, что откуда-то постоянно выплывает "они стремятся
заменить вмешательство РФ на вмешательство Украины".
Зачем заменить ?
Одно другому совсем не мешает.

Три - разумеется, там полным-полно украинского вмешательства.
Просто невъе количество.
Причем натурально collusion во весь рост и предательство.
С демократической стороны, которая действительно делала то,
в чём сейчас обвиняет Трампа.
Причем Трамп-то просил хохлов сделать вещь правильную,
а демы заставляли укров совершать преступления.

---
Const

Re: fictional narrative

On Thursday, November 21, 2019 at 12:50:27 PM UTC-5, Const wrote:

999Vulcan <999vulcan@gmail.com> wrote:

Fiona Hill, who served as Trump's top Russia adviser until she left the administration this summer, warned the House Intelligence Committee as part of the impeachment inquiry's last scheduled public hearing that the Kremlin is prepared to strike again in 2020 and remains a serious threat to American democracy that the United States must seek to combat.



"Based on questions and statements I have heard, some of you on this committee appear to believe that Russia and its security services did not conduct a campaign against our country ? and that perhaps, somehow, for some reason, Ukraine did," Hill said. "This is a fictional narrative that has been perpetrated and propagated by the Russian security services themselves."


Это как раз образчик типичный глупейшего демократического вранья.


Fiona Hill, **who served as Trump's top Russia adviser**

aka best people

Re: fictional narrative

999Vulcan <999vulcan@gmail.com> wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 12:50:27 PM UTC-5, Const wrote:

999Vulcan <999vulcan@gmail.com> wrote:

Fiona Hill, who served as Trump's top Russia adviser until she left the administration this summer, warned the House Intelligence Committee as part of the impeachment inquiry's last scheduled public hearing that the Kremlin is prepared to strike again in 2020 and remains a serious threat to American democracy that the United States must seek to combat.



"Based on questions and statements I have heard, some of you on this committee appear to believe that Russia and its security services did not conduct a campaign against our country ? and that perhaps, somehow, for some reason, Ukraine did," Hill said. "This is a fictional narrative that has been perpetrated and propagated by the Russian security services themselves."


Это как раз образчик типичный глупейшего демократического вранья.




Fiona Hill, **who served as Trump's top Russia adviser**



aka best people


Слова swamp, deep state - не слыхивал никогда ?

Вон они, как на параде маршируют, начиная от Ебанович и кончая
бравым укро-полковником, не говоря уже про Эрика карамельного.

---
Const

Re: fictional narrative

On Thursday, November 21, 2019 at 12:14:01 PM UTC-5, 999Vulcan wrote:

Fiona Hill, who served as Trump's top Russia adviser until she left the administration this summer, warned the House Intelligence Committee as part of the impeachment inquiry's last scheduled public hearing that the Kremlin is prepared to strike again in 2020 and remains a serious threat to American democracy that the United States must seek to combat.

"Based on questions and statements I have heard, some of you on this committee appear to believe that Russia and its security services did not conduct a campaign against our country — and that perhaps, somehow, for some reason, Ukraine did," Hill said. "This is a fictional narrative that has been perpetrated and propagated by the Russian security services themselves."


Это ложная дихотомия. Разумеется по мере сил и возможностей старались, стараются и будут стараться вмешаться как те, так и другие. Как впрочем и многие другие страны.

Re: fictional narrative

On Thursday, November 21, 2019 at 1:07:09 PM UTC-5, 999Vulcan wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 12:50:27 PM UTC-5, Const wrote:

999Vulcan <999vulcan@gmail.com> wrote:

Fiona Hill, who served as Trump's top Russia adviser until she left the administration this summer, warned the House Intelligence Committee as part of the impeachment inquiry's last scheduled public hearing that the Kremlin is prepared to strike again in 2020 and remains a serious threat to American democracy that the United States must seek to combat.



"Based on questions and statements I have heard, some of you on this committee appear to believe that Russia and its security services did not conduct a campaign against our country ? and that perhaps, somehow, for some reason, Ukraine did," Hill said. "This is a fictional narrative that has been perpetrated and propagated by the Russian security services themselves."


Это как раз образчик типичный глупейшего демократического вранья.


Fiona Hill, **who served as Trump's top Russia adviser**

aka best people


Какой характерный разворот.

Re: fictional narrative

On Thursday, November 21, 2019 at 1:25:26 PM UTC-5, Const wrote:

999Vulcan <999vulcan@gmail.com> wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 12:50:27 PM UTC-5, Const wrote:

999Vulcan <999vulcan@gmail.com> wrote:

Fiona Hill, who served as Trump's top Russia adviser until she left the administration this summer, warned the House Intelligence Committee as part of the impeachment inquiry's last scheduled public hearing that the Kremlin is prepared to strike again in 2020 and remains a serious threat to American democracy that the United States must seek to combat.



"Based on questions and statements I have heard, some of you on this committee appear to believe that Russia and its security services did not conduct a campaign against our country ? and that perhaps, somehow, for some reason, Ukraine did," Hill said. "This is a fictional narrative that has been perpetrated and propagated by the Russian security services themselves."


Это как раз образчик типичный глупейшего демократического вранья.




Fiona Hill, **who served as Trump's top Russia adviser**



aka best people


Слова swamp, deep state - не слыхивал никогда ?

Вон они, как на параде маршируют, начиная от Ебанович и кончая
бравым укро-полковником, не говоря уже про Эрика карамельного.


так-так-так, на минуточку, я не пойму походу, трамп кого нанял - best people или как всегда?

огласите, пожалуйста, весь список его назначенцев, на которых есть где ставить клеймо

Re: fictional narrative

On Thursday, November 21, 2019 at 1:36:06 PM UTC-5, GM wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 1:07:09 PM UTC-5, 999Vulcan wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 12:50:27 PM UTC-5, Const wrote:

Это как раз образчик типичный глупейшего демократического вранья.


Fiona Hill, **who served as Trump's top Russia adviser**

aka best people


Какой характерный разворот.


я же не виноват, что вам крыть нечем

Re: fictional narrative

999Vulcan <999vulcan@gmail.com> wrote:



Fiona Hill, **who served as Trump's top Russia adviser**



aka best people


Слова swamp, deep state - не слыхивал никогда ?

Вон они, как на параде маршируют, начиная от Ебанович и кончая
бравым укро-полковником, не говоря уже про Эрика карамельного.




так-так-так, на минуточку, я не пойму походу, трамп кого нанял - best people или как всегда?


А ведь тебе много раз рассказывали.


огласите, пожалуйста, весь список его назначенцев, на которых есть где ставить клеймо


Откуда ж я знаю.
Как вылазит очередное чмо, так оно идентифицируется.
А так - я ж в том болоте не живу и не вращаюсь.

---
Const

Re: fictional narrative

999Vulcan <999vulcan@gmail.com> wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 1:36:06 PM UTC-5, GM wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 1:07:09 PM UTC-5, 999Vulcan wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 12:50:27 PM UTC-5, Const wrote:

Это как раз образчик типичный глупейшего демократического вранья.


Fiona Hill, **who served as Trump's top Russia adviser**

aka best people


Какой характерный разворот.




я же не виноват, что вам крыть нечем


Шо ?!!!!!

---
Const

Re: fictional narrative

On Thursday, November 21, 2019 at 2:35:27 PM UTC-5, Const wrote:

999Vulcan <999vulcan@gmail.com> wrote:



Fiona Hill, **who served as Trump's top Russia adviser**



aka best people


Слова swamp, deep state - не слыхивал никогда ?

Вон они, как на параде маршируют, начиная от Ебанович и кончая
бравым укро-полковником, не говоря уже про Эрика карамельного.




так-так-так, на минуточку, я не пойму походу, трамп кого нанял - best people или как всегда?


А ведь тебе много раз рассказывали.


это есть fictional narrative



огласите, пожалуйста, весь список его назначенцев, на которых есть где ставить клеймо


Откуда ж я знаю.
Как вылазит очередное чмо, так оно идентифицируется.
А так - я ж в том болоте не живу и не вращаюсь.


ты не понял вопрос?

повторяю попроще: на ком из трамповых людей ты поставил бы клеймо "best people"?

Re: fictional narrative

999Vulcan <999vulcan@gmail.com> wrote:




Вон они, как на параде маршируют, начиная от Ебанович и кончая
бравым укро-полковником, не говоря уже про Эрика карамельного.




так-так-так, на минуточку, я не пойму походу, трамп кого нанял - best people или как всегда?


А ведь тебе много раз рассказывали.




это есть fictional narrative


С чего бы это ?




огласите, пожалуйста, весь список его назначенцев, на которых есть где ставить клеймо


Откуда ж я знаю.
Как вылазит очередное чмо, так оно идентифицируется.
А так - я ж в том болоте не живу и не вращаюсь.




ты не понял вопрос?



повторяю попроще: на ком из трамповых людей ты поставил бы клеймо "best people"?


Зачем я должен это делать ?

---
Const

Re: fictional narrative

On Thursday, November 21, 2019 at 4:00:27 PM UTC-5, Const wrote:

999Vulcan <999vulcan@gmail.com> wrote:




Вон они, как на параде маршируют, начиная от Ебанович и кончая
бравым укро-полковником, не говоря уже про Эрика карамельного.




так-так-так, на минуточку, я не пойму походу, трамп кого нанял - best people или как всегда?


А ведь тебе много раз рассказывали.




это есть fictional narrative


С чего бы это ?




огласите, пожалуйста, весь список его назначенцев, на которых есть где ставить клеймо


Откуда ж я знаю.
Как вылазит очередное чмо, так оно идентифицируется.
А так - я ж в том болоте не живу и не вращаюсь.




ты не понял вопрос?



повторяю попроще: на ком из трамповых людей ты поставил бы клеймо "best people"?


Зачем я должен это делать ?


чтобы показать, что наличие best people не есть fictional narrative

Re: fictional narrative

999Vulcan <999vulcan@gmail.com> wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 4:00:27 PM UTC-5, Const wrote:

999Vulcan <999vulcan@gmail.com> wrote:




Вон они, как на параде маршируют, начиная от Ебанович и кончая
бравым укро-полковником, не говоря уже про Эрика карамельного.




так-так-так, на минуточку, я не пойму походу, трамп кого нанял - best people или как всегда?


А ведь тебе много раз рассказывали.




это есть fictional narrative


С чего бы это ?




огласите, пожалуйста, весь список его назначенцев, на которых есть где ставить клеймо


Откуда ж я знаю.
Как вылазит очередное чмо, так оно идентифицируется.
А так - я ж в том болоте не живу и не вращаюсь.




ты не понял вопрос?



повторяю попроще: на ком из трамповых людей ты поставил бы клеймо "best people"?


Зачем я должен это делать ?




чтобы показать, что наличие best people не есть fictional narrative


А есть вообще такой нарратив ?

Было довольно неосторожное, даже глупое высказывание.
За которое еще более глупые демо-пропагандоны уцепились.

То есть, да, нарратив-то есть, только он не трамповский, он ВАШ.

---
Const

Re: fictional narrative

On Thursday, November 21, 2019 at 4:25:27 PM UTC-5, Const wrote:

Было довольно неосторожное, даже глупое высказывание.


ОДНО?
да их тут тысячи!!!

Re: fictional narrative

On 11/21/19 10:07 AM, 999Vulcan wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 12:50:27 PM UTC-5, Const wrote:

999Vulcan <999vulcan@gmail.com> wrote:

Fiona Hill, who served as Trump's top Russia adviser until she left the administration this summer, warned the House Intelligence Committee as part of the impeachment inquiry's last scheduled public hearing that the Kremlin is prepared to strike again in 2020 and remains a serious threat to American democracy that the United States must seek to combat.



"Based on questions and statements I have heard, some of you on this committee appear to believe that Russia and its security services did not conduct a campaign against our country ? and that perhaps, somehow, for some reason, Ukraine did," Hill said. "This is a fictional narrative that has been perpetrated and propagated by the Russian security services themselves."


Это как раз образчик типичный глупейшего демократического вранья.


Fiona Hill, **who served as Trump's top Russia adviser**

aka best people


Типа Виндмана?

-СБ

Re: fictional narrative

On Thursday, November 21, 2019 at 2:08:51 PM UTC-5, 999Vulcan wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 1:36:06 PM UTC-5, GM wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 1:07:09 PM UTC-5, 999Vulcan wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 12:50:27 PM UTC-5, Const wrote:

Это как раз образчик типичный глупейшего демократического вранья.


Fiona Hill, **who served as Trump's top Russia adviser**

aka best people


Какой характерный разворот.


я же не виноват, что вам крыть нечем


Что именно? Все то, что ты пугливо отрезал?

Re: fictional narrative

On Thursday, November 21, 2019 at 4:57:06 PM UTC-5, GM wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 2:08:51 PM UTC-5, 999Vulcan wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 1:36:06 PM UTC-5, GM wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 1:07:09 PM UTC-5, 999Vulcan wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 12:50:27 PM UTC-5, Const wrote:

Это как раз образчик типичный глупейшего демократического вранья.


Fiona Hill, **who served as Trump's top Russia adviser**

aka best people


Какой характерный разворот.


я же не виноват, что вам крыть нечем


Что именно? Все то, что ты пугливо отрезал?


давай по порядку
является ли Fiona Hill best person?

Re: fictional narrative

On Thursday, November 21, 2019 at 5:22:36 PM UTC-5, 999Vulcan wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 4:57:06 PM UTC-5, GM wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 2:08:51 PM UTC-5, 999Vulcan wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 1:36:06 PM UTC-5, GM wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 1:07:09 PM UTC-5, 999Vulcan wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 12:50:27 PM UTC-5, Const wrote:

Это как раз образчик типичный глупейшего демократического вранья.


Fiona Hill, **who served as Trump's top Russia adviser**

aka best people


Какой характерный разворот.


я же не виноват, что вам крыть нечем


Что именно? Все то, что ты пугливо отрезал?


давай по порядку
является ли Fiona Hill best person?


Если уж ты хочешь совсем по порядку, то объясни, каким образом предложение Трампа навести порядок в своих странах, вернуться и доложить об успехах является расистским.

Re: fictional narrative

On Thursday, November 21, 2019 at 6:09:27 PM UTC-5, GM wrote:

On Thursday, November 21, 2019 at 5:22:36 PM UTC-5, 999Vulcan wrote:

давай по порядку
является ли Fiona Hill best person?


Если уж ты хочешь совсем по порядку, то объясни, каким образом предложение Трампа навести порядок в своих странах, вернуться и доложить об успехах является расистским.


ну так езжайте в свои страны
всем семейством
вместе со здесь рождёнными

Re: fictional narrative


давай по порядку
является ли Fiona Hill best person?


для особо тупых
"А ещо Трамп говорил что дежурный КимИрСен - хороший человек"