wf

wf

"White flight is when white people leave diverse or increasingly diverse areas
and relocate."

Wow.
Казалось бы, уж всё было.
И каждый раз что-то такое, кгхм, новенькое.

"Michelle Obama shared painful memories ...
"Y'all were running from us, and you're still running,"

---
Const

Re: wf

On Wednesday, October 30, 2019 at 12:00:00 PM UTC-4, Const wrote:

"White flight is when white people leave diverse or increasingly diverse areas
and relocate."

Wow.
Казалось бы, уж всё было.
И каждый раз что-то такое, кгхм, новенькое.

"Michelle Obama shared painful memories ...
"Y'all were running from us, and you're still running,"

---
Const


Но все равно, расист - Трамп.

Re:wf

Const <renter28@gmail.com> Wrote in message:r

"White flight is when white people leave diverse or increasingly diverse areasand relocate."Wow.Казалось бы, уж всё было.И каждый раз что-то такое, кгхм, новенькое."Michelle Obama shared painful memories ..."Y'all were running from us, and you're still running,"---Const


А я думал, это про whole foods. У нас сегодня открылся самый большой
во вселенной.

--
Андрей Зубань

Re: wf

On 10/30/19 9:20 AM, "Андрей Зубань" <use.my.name.here@zuban.com> wrote:

Const <renter28@gmail.com> Wrote in message:r

"White flight is when white people leave diverse or increasingly diverse areasand relocate."Wow.Казалось бы, уж всё было.И каждый раз что-то такое, кгхм, новенькое."Michelle Obama shared painful memories ..."Y'all were running from us, and you're still running,"---Const


А я думал, это про whole foods. У нас сегодня открылся самый большой
во вселенной.



wells fargo anyone?

Re: wf

On Wednesday, October 30, 2019 at 12:29:31 PM UTC-4, somnambulic wrote:

On 10/30/19 9:20 AM, "Андрей Зубань" <use.my.name.here@zuban.com> wrote:

А я думал, это про whole foods. У нас сегодня открылся самый большой
во вселенной.


wells fargo anyone?


а я думал, что О, наконец, женился

на еврейке

Re: wf

On 10/30/19 9:50 AM, 999Vulcan wrote:

On Wednesday, October 30, 2019 at 12:29:31 PM UTC-4, somnambulic wrote:

On 10/30/19 9:20 AM, "Андрей Зубань" <use.my.name.here@zuban.com> wrote:

А я думал, это про whole foods. У нас сегодня открылся самый большой
во вселенной.


wells fargo anyone?


а я думал, что О, наконец, женился

на еврейке


в смысле букв стало жалко?

Re: wf

On Wednesday, October 30, 2019 at 12:53:10 PM UTC-4, somnambulic wrote:

On 10/30/19 9:50 AM, 999Vulcan wrote:

On Wednesday, October 30, 2019 at 12:29:31 PM UTC-4, somnambulic wrote:

On 10/30/19 9:20 AM, "Андрей Зубань" <use.my.name.here@zuban.com> wrote:

А я думал, это про whole foods. У нас сегодня открылся самый большой
во вселенной.


wells fargo anyone?


а я думал, что О, наконец, женился

на еврейке


в смысле букв стало жалко?


все буквы на месте
ты просто читать не умеешь

Re: wf


GM пишет:

On Wednesday, October 30, 2019 at 12:00:00 PM UTC-4, Const wrote:

"White flight is when white people leave diverse or increasingly diverse areas
and relocate."

Wow.
Казалось бы, уж всё было.
И каждый раз что-то такое, кгхм, новенькое.

"Michelle Obama shared painful memories ...
"Y'all were running from us, and you're still running,"

---
Const


Но все равно, расист - Трамп.


Увы, да. Но почему одно должно мешать другому?

CF

Re: wf

On Wednesday, October 30, 2019 at 12:50:02 PM UTC-4, 999Vulcan wrote:

On Wednesday, October 30, 2019 at 12:29:31 PM UTC-4, somnambulic wrote:

On 10/30/19 9:20 AM, "Андрей Зубань" <use.my.name.here@zuban.com> wrote:

А я думал, это про whole foods. У нас сегодня открылся самый большой
во вселенной.


wells fargo anyone?


а я думал, что О, наконец, женился

на еврейке


Там три буквы

Re: wf

999Vulcan <999vulcan@gmail.com> wrote:

On Wednesday, October 30, 2019 at 12:29:31 PM UTC-4, somnambulic wrote:

On 10/30/19 9:20 AM, "Андрей Зубань" <use.my.name.here@zuban.com> wrote:

А я думал, это про whole foods. У нас сегодня открылся самый большой
во вселенной.


wells fargo anyone?




а я думал, что О, наконец, женился


How come ?


на еврейке


Ничего не понимаю.

---
Const

Re: wf

On Wednesday, October 30, 2019 at 8:54:59 PM UTC-4, Const wrote:

999Vulcan <999vulcan@gmail.com> wrote:

On Wednesday, October 30, 2019 at 12:29:31 PM UTC-4, somnambulic wrote:

On 10/30/19 9:20 AM, "Андрей Зубань" <use.my.name.here@zuban.com> wrote:

А я думал, это про whole foods. У нас сегодня открылся самый большой
во вселенной.


wells fargo anyone?




а я думал, что О, наконец, женился


How come ?


на еврейке


Ничего не понимаю.


см. сомнамбулика, про жалеющих гласные евреев